warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży
Oferta

warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży

ODKRYJ W SOBIE TWÓRCĘ

Zajęcia z kreatywności to propozycja wspierania potencjału twórczego dzieci i młodzieży. Oswajają elementy współczesnej wiedzy z psychologii i neuronauki.

Ulubiony przez dzieci, młodzież i wielu dorosłych świat fantazji pozwala oddalać się od rzeczywistości. Tymczasem twórczość, kreatywność może być mocno osadzona w realnym świecie, bardzo praktyczna, a naukowcy stopniowo wyjaśniają tajemnice funkcjonowania mózgu człowieka. Powstają kolejne teorie i modele pracy ludzkiego umysłu.

Dzieci rozwijają się m. in. dlatego, że potrafią obserwować i naśladować, są w tym procesie odtwórcze, posługują się wyuczonymi schematami aby móc sprawnie poruszać się we współczesnej cywilizacji. Jest to konieczne ale niewystarczające, ponieważ przed każdym pokoleniem stoją nowe wyzwania. Rozwój cywilizacyjny jest stałym naturalnym procesem. Współcześnie jednak oczekuje się, by tzw innowacyjność była świadomym i celowym działaniem.

Zajęcia z kreatywności to propozycja wspierania potencjału twórczego dzieci i młodzieży. Uczą jak korzystać z siebie w sposób przyjemny i zdrowy oraz jak to oceniać. Oswajają elemnty współczenej wiedzy z psychologii i neuronauki. Na zajęciach uczestnicy ćwiczą umiejętności radzenia sobie w sposób twórczy z problemami, których nie da się rozwiązać za pomocą gotowych wzorów, zasad, reguł. Zajęcia uczą stawiania pytań. Uczą szukania odpowiedzi w całym dorobku cywilizacji bez ograniczania się do sztucznego podziału dziedzin wiedzy np na przedmioty lekcyjne w szkołach. Pomagają korzystać ze stanów zniechęcenia i frustracji, a z myśli "nie wiem", "nie umiem", "nie dam rady" pomagają uczynić sprzymierzeńców. Rozwijają umiejętności bezpiecznego funkcjonowania w relacjach z ludźmi – współpracy w zespołach zadaniowych, stawiania granic, rozumienia swojej wartości. Zajęcia z kreatywności to także okazja do spotkania z dorobkiem znanych twórców i postaci literackich.

Zapraszamy! Do malowania, klejenia, budowania, tańczenia, tupania, projektowania, planowania, kłócenia się, godzenia, opowiadania dowcipów, gadania bzdur, opowiadania bajek, prezentacji swoich zainteresowań, udziału w grach, marudzenia i pocieszania, itd, itd.

 

Dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych,  środa,  godz.18:00,  Centrum Kultury i Rekreacji, Koziegłowy
Młodzież z klas VII, VIII szkół podstawowych, środa, godz 19:00, Centrum Kultury i Rekreacji, Koziegłowy

Zajęcia prowadzone będą przez psychologa.

Cena za miesiąc: 80zł

Zapisy telefonicznie: 607 828 995

Dzieci i młodzież z klas IV – VIII szkół podstawowych,  środa,  godz.16:00, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna i Biblioteka Publiczna, Suchy Las

Zajęcia prowadzone będą przez psychologa.

Cena za miesiąc: 90zł

Zapisy telefonicznie: 607 828 995


 

+48 607 828 995
Rejestracja wyłącznie telefoniczna
IN SPE 2015 all rights reserved